Basketbol Takımlarımız, TBF Ligleri’nde Tur Atladı

Basketbol Takımlarımız, TBF Ligleri’nde Tur Atladı

İstanbul basketbol altyapı liglerinde beş farklı kategoride mücadele eden takımlarımız sergiledikleri başarılı performansla dikkat çekiyor. 

TBF Ligleri’nde U-13, U-14, U-15, U-16 ve U-18 kategorilerinde yer alan basketbol takımlarımız ilk tur maçlarını başarıyla geçerek yoluna devam ediyor. Aynı zamanda U-13, U-14 ve U-18 takımlarımız gruplarını lider olarak bitirdiler.

TÜM KATEGORİLERDE TUR ATLADIK

TBF U-13 A Ligi E Grubu’nda yer alan U-13 Küçük Erkek takımımız oynadığı 9 karşılaşmada 8 galibiyet alarak grubunu ilk sırada tamamladı. Bir üst tura yükselen sporcularımız eleme maçları oynayarak İstanbul Final Four’una kalmak için oynayacak.

TBF U-14 A Ligi D Grubu’nda yer alan U-14 Küçük Erkek takımımız ise oynadığı 7 karşılaşmada 6 galibiyet alarak grubunu lider bitirdi. Eleme maçları oynayacak olan takımımız ilk olarak Asya Finali’ini hedefliyor. Takımımız ayrıca daha sonra İstanbul Final Four’unda yer alarak sezonu noktalamanın peşinde.

U-15 TAKIMIMIZIN ŞAMPİYONA HAYALİ SÜRÜYOR

U-15 Yıldız Erkek takımımız ise Türkiye Şampiyonası yolunda eleme maçları oynamak için çaba gösteriyor. Sezona TBF U-15 AA Ligi B Grubu’nda başlayan takımımız yoluna Klasman Grubu’nda devam ediyor. Bu grupta şu ana kadar oynadığı 8 maçta 5 galibiyet alan ekibimiz kalan iki maçının ardından ilk üç sırada yer alarak Türkiye Şampiyonası için son şans anlamına gelen karşılaşmalara çıkmak istiyor.

U-16 Yıldız Erkek takımımız ise TBF U-16 A Ligi E Grubu’nda oynadığı 6 maçta sadece 1 yenilgi aldı. Üçlü averaj sonucunda grubunu 3. sırada tamamlayan takımımız TBF U-16 A Ligi Final 3. Grup’ta yoluna devam edecek. Sporcularımız Final Grubu’nda da ilk üç içerisinde yer alması halinde çeyrek final oynama başarı gösterecek.

Son olarak U-18 Genç Erkek takımımızın performansına göz atalım. Gençlerimiz bu sezon TBF U-18 A Ligi G Grubu’nda şu ana kadar oynadığı 5 maçı da galibiyetle tamamladı. Grubunda ilk sırada yer alan takımımız son karşılaşmasında takipçilerinden Sancaktepe Belediye ile karşılaşacak. Grubu ilk üç sıra içerisinde bitirmeyi garantileyen takımımız Final Grubu’nda mücadele edecek.

Beş farklı kategoride kulübümüzü başarıyla temsil eden tüm sporcularımızı ve antrenör kadromuzu tebrik ediyor, bundan sonraki karşılaşmalarında başarılar diliyoruz.