Eski Unibasket’li Cem Bölükbaşı Espor’da Büyük Başarı!

Eski Unibasket’li Cem Bölükbaşı Espor’da Büyük Başarı!

Bir dönem altyapı liglerinde Unibasket formasıyla ter döken Cem Bölükbaşı geçtiğimiz günlerde Espor alanında yakaladığı başarıyla dikkat çekti.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 20 Espor pilotu, 24-26 Kasım tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Formula 1 Espor Abu Dhabi Grand Prix’sinde podyuma çıkmak için ter döktü.

Bu önemli organizasyonda Türkiye’yi 19 yaşındaki genç pilotumuz Cem Bölükbaşı temsil etti. Dünya çapında 60 binden fazla kişinin katıldığı ön elemelerde ilk 40’a girmeyi başaran Cem Bölükbaşı, Londra’daki F1 Espor Dünya Şampiyonası yarı finalinde 4. olarak, Abu Dhabi’deki büyük finale adını yazdırmıştı.

Dünyada bir ilk olan Formula 1 Espor Grand Prix’si, Türkiye’de S Sport tarafından canlı yayınlanırken, Cem Bölükbaşı organizasyonu dünya beşincisi olarak tamamladı. Üç etaptan oluşan final serisinde 2. yarışı kazanan Cem diğer yarışlarda podyumun uzağında kaldı.

BASKETBOLDAN ESPOR’A

2 kez F1 şampiyonu olan Fernando Alonso, McLaren’ın sponsoru Logitech ile işbirliği yaparak oyun dünyasına girdi. Üst düzey F1 simülasyon serilerinde ve diğer yarış kategorilerinde mücadele edece olan FA Racing G2 Logitech G isimli takımın oyuncu kadrosunda Cem Bölükbaşı da yer alıyor.

19 yaşındaki Cem’in aynı zamanda basketbol kariyeri de bulunuyor. Şimdilerin Espor yıldızı olan Cem Bölükbaşı, Unibasket formasıyla basketbol oynamıştı. Altyapılarda basketbol oynayan Bölükbaşı şimdilerde yükselen bir alan olan Espor’da dikkat çekiyor.