“İstanbul’ un En Sevilen Yaz Okulu” ;

  • 25 Kişilik Kadro, 20 Dalda Faaliyet,
  • Seçici Ailelerimize Hitabeden Özenle Hazırlanmış Bir Program,
  • Eğitimli/Kültürlü/Pozitif/Üstün ve Örnek Kişilikli Eğitmenler,
  • Okulun Nitelikli ve Estetik Mekanlarında Çalışma İmkanı,
  • Okulun Restoranında Sağlıklı ve Zengin Beslenme Sistemi,
  • Okulun Ulaşım Firmasının Güvenli, Rahat, Hostesli Servis Hizmeti.

Her anı eğitici, öğretici, eğlenceli, dinamik, renkli bir ortam ve her gün severek gelen dünya tatlısı çocuklarımız..

Uni Akademi İstanbul Tam Gün Yaz Okulu

5-12 Yaş Grubu Çocuklarımıza Özel

1. DÖNEM

01 – 19 TEMMUZ 2019

2. DÖNEM

22 TEMMUZ – 09 AĞUSTOS 2019

Yaz Okulu Programı

Yaz Okulu

HAFTA İÇİ 5 ÇALIŞMA GÜNÜ

09:00 - 17:30 SAATLERİ ARASINDA

  • 8-10 KİŞİLİK GRUPLARLA KALİTELİ EĞİTİM AVANTAJI…
  • KAHVALTI, ÖĞLE YEMEĞİ VE İKİNDİ ÖĞÜNÜ
  • HOSTESLİ ULAŞIM / SERVİS HİZMETİ

Yaz Okulumuzda Yer Alan Spor Branşları ve Eğitimler

100 yılı aşkın geçmişe sahip olan basketbol, günümüzde dünya çapında geniş kitlelere hitap eden bir spor dalıdır. Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı bir basketbol okulu olarak, 20 yıllık tecrübemizle eğitimlerini verdiğimiz basketbol sporu kemik ve kas yapısını güçlendiren, sürat, çeviklik, kuvvet gibi özellikler geliştiren bir spor dalıdır.

Olimpiyat Oyunları’nın bir branşı olan Çim Hokeyi, dünya çapında popüler olan hokey sporunun ana branşı ve ilk oynanış şeklidir. Futbola benzer şekilde, kadrolarının sahada 11 ve yedekte 5 oyuncu olmak üzere 16’şar sporcudan oluştuğu bir spor dalı olan Çim Hokeyi ile ilgilenenler veya tanışmak isteyenler için eğitimlerimiz mevcuttur.

Dünyanın en popüler spor dalı olan futbol, ülkemizde de geniş kitleler tarafından takip ediliyor ve elbette çocuklarımız, gençlerimiz de futbolla yakından ilgilenmekte. Tam gün yaz okulumuzda minik öğrencilerimiz için mini futbol branşımız da yer alıyor.

Vücudun neredeyse tüm kaslarını çalıştıran en yararlı sporların başında gelen yüzme ile doğru teknikleri ve uygun bir yüzme antrenmanı programı sayesinde vücut direncinizi, kas gücünüzü ve esnekliğinizi arttırabilirsiniz.

Hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan, erken yaşta başlanabildiği için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.

Çocuklar aikido tekniklerini uygularken birbirini korumayı, liderliği, lidere uyumu, ekip olmayı, tek başına karar vermeyi, yenilmekten korkmanın anlamsızlığını, önemli olanın mücadele olduğunu, ilerlemenin ve öğrenmenin hayatın sonuna dek sürmesi gerektiğini, kibri, gücü törpülemeyi öğrenirler.

Süratli, doğru ve çabuk düşünebilmeye yardımcı olan, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştiren satranç oyunu, kişilerin bireysel güç ve yeteneklerini açığa çıkarmalarına ve doğru kararlar alabilmelerine yardımcı olur.

Küçük yaşlardan itibaren yaşam boyunca yapılabilecek bir spor dalı olan masa tenisi, refleksleri geliştirerek karar verme kabiliyetini artırır. Beyni çok çalıştırdığı belirtilen bu spor dalı, bazı hastalıkların rehabilitasyon sürecinde de başvurulan bir araç olma özelliği taşır.

Bir grup etkinliği olan ritim atölyesinde çocukların ritim enstrümanlarını tanımaları ve çeşitli ritim kalıplarını öğrenmeleri temel eğitim olarak ele alınır. Çocukların ritmik yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmeleri amaç edinilir.

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Bu eğitim programı ile öğrencilerin analitik düşünme kabiliyetlerini geliştirmek ve erken yaşta mühendisliğe karşı ilgi duymalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Bu eğitim modeliyle öğrencilerin proje tabanlı öğrenime geçmeleri sağlanır. Öğrencilerin kendi projelerini bilgisayar dışı bir ortamda yaparak bizzat ürüne dönüştürmeleri sağlanır. İnteraktif sınıf aktiviteleri geliştirilir.

Eğitimlerde katılımcıların Maker dünyası ile tanışmaları, elektronik tasarım, robotik uygulama, programları kodlama, proje tasarlama, hobisel amaçlı el yapımı oyuncak, gece lambası gibi basit hediyelik eşyaları çevresel atık malzemelerinden üretme ve elektronik devre elemanlarıyla birlikte kullanma yöntemlerini anlamaları sağlanacaktır.

Çocukların yeterli ve dengeli beslenme konusunda biliçlenmesi, yeni alışkanlıklar edinmesi sağlanarak dikkat sürelerinin kısalması, algılamada gerileme, öğrenmede güçlük ve davranış bozuklukları gibi sorunlardan uzak kalmaları hedeflenir.

Günümüzde artık evrensel bir dil haline gelen İngilizce’yi konuşabilmenin bir ihtiyaç olduğu tartışılmaz bir gerçek fakat klasik eğitim sisteminde öğrenilen İngilizce’yi pratik olarak konuşmakta birtakım zorluklar yaşanabiliyor. Kulübümüzde çocuklarımızın İngilizce konuşarak temel konularda kendilerini rahatlıkla ifade edebilmelerini amaçlıyoruz.

Çocuklarımızın fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerini sağlayacak özel aktivitelerin olduğu oyun kulübümüzde çocuklar oyun içinde girdikleri toplumsal ilişkilerle kurallara uymayı, paylaşmayı, sorumluluk almayı ve işbirliği yapmayı öğrenmektedir.

Çocukların kişisel gelişimini doğrudan etkileyen; bilişsel, devinişsel ve duyuşsal becerilerini geliştirmek için yaparak, yaşayarak öğrenme ve aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirecek doğaçlama temeline dayanan çalışmalar yapılmaktadır.

Sanat, kişi ya da kişilerin kendi yeteneklerini ve bilgilerini kullanarak, duygularını ve yaratıcılıklarını da katarak ortaya çıkardıkları üründür. Sanatla ilgilenmek çocuklukta başlayıp yaşamın sonuna kadar sürer ve gelişim sürecinde insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelir. Çocukların mutlaka en az bir sanat dalıyla tanışmaları gerekliliğinden yola çıkarak yaz okulumuzda Sanat Kulübü oluşturuyoruz.

Sanat, kişi ya da kişilerin kendi yeteneklerini ve bilgilerini kullanarak, duygularını ve yaratıcılıklarını da katarak ortaya çıkardıkları üründür. Sanatla ilgilenmek çocuklukta başlayıp yaşamın sonuna kadar sürer ve gelişim sürecinde insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelir. Çocukların mutlaka en az bir sanat dalıyla tanışmaları gerekliliğinden yola çıkarak yaz okulumuzda Sanat Kulübü oluşturuyoruz.

Unibasket ve Uni Akademi Hakkında

Unibasket Spor Kulübü; 1998 yılında Fenerbahçe’li eski basketbolcu Derya Erçevik tarafından kurulmuştur. Kulüp bünyesinde 2400 birim çocuk ve gence, “Sporcu Kişilik ve Basketbol Eğitimi” verilmiş, uygulanan yatılı kamplarla sporcuların genel gelişimlerine önemli katkı sağlanmıştır. 20 yıllık süreçte 700 çocuk ve gence “spor eğitim bursu” sağlanmıştır.

Son 4 yıldır TED Rönesans Koleji’ nde “UNI AKADEMİ HAFTAONU SPOR, SANAT, İNOVASYON KULÜBÜ” hizmeti, büyük bir verimlilik, memnuniyet ve başarı düzeyiyle sürdürülmektedir. (Basketbol, Jimnastik, Aikido, Masa Tenisi, Satranç, Sanat, İnovasyon : Kodlama Algoritma, 3D Tasarım ve Modelleme ve Maker Robotik Kulüp Çalışmaları)

Kulübümüzün amacı; Sağlıklı, mutlu, güçlü, başarılı ve sporcu kişilikli bireyler yetiştirilmesinde aile ve okullarımıza destek sağlamaktır. Bir başka hedefimiz de Türk Basketbolu’ na iyi oyuncular yetiştirmektir.

Kulübümüz TBF – Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı altyapı kulübü ve basketbol okuludur.