Uni Altyapı Ligi (UAL); spor Kulüpleri ve sporcular arasında kardeşlik duyguları geliştirmek, maç ihtiyaçlarını karşılamak, basketbol gelişimlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Türk Basketbol Altyapı Sektörüne “Çocuklarımıza ve Kulüplerimize yakışır düzeyde bir basketbol ligi” düşüncesiyle öncü olmak amacıyla planlanarak uygulanan nitelikli ve örnek bir projedir.

UAL BAKIŞ AÇISI

Uni Altyapı Ligi, “Unibasket bakış açısı ve değer ölçüleri” çerçevesinde titizlikle gerçekleştirilecektir. Bugüne kadar yaşadığımız olumsuzlukların hiçbiri Uni Altyapı Ligi’nde karşınıza çıkmayacaktır. Ligimiz, ülkemizde uygulanan turnuvalara örnek olacak, katılan kulüplerimizin üst düzeyde memnuniyetiyle uygulanacak ve turnuva organizasyonları açısından çıtayı yükseltecektir. Ayrıca; “TBF Onaylı Altyapı Ligi” olarak gerçekleştirilecektir.

KULÜPLERİ SEÇİMİ

Kulüpler; “UAL LİGİ Üst Yönetimi” tarafından titizlikle değerlendirilerek belirlenmiştir. Her kulüp davet sonunda belirtilen yaş kategorilerinde lige katılmışlardır. Katıldığımız lig ve turnuvalarda sorun yaratan ya da tarz ve faaliyet olarak organizasyonumuza uymayan kulüpler turnuvaya davet edilmemiştir.